***kopkserver***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E KİTAP YAPMA

E KİTAP YAPMA Empty E KİTAP YAPMA

Mesaj  Admin Ptsi Tem. 07, 2008 2:34 pm

Microsoft Word yardımı ile bir elektronik kitap hazırlamak:
Herkes Microsoft Word 2000 veya Word 2002 (XP) ile yazdığı bir metni kolayca ekitap haline getirebilir. Word dosyalarınızı Microsoft Reader uyumlu ekitap biçimine (LIT) dönüştürmek için yapmanız gereken birkaç adım vardır:
Öncelikle bu çevrim işlemini gerçekleştirecek Word için Microsoft Reader Eklentisi'ni bilgisayarınıza çekmeniz gerekir. Bu eklentinin sağlıklı çalışabilmesi için kullandığınız Word sürümünün 2000 veya 2002 (XP) olması gerekmektedir.
Eğer yazılımınız bu özelliği sağlıyorsa aşagıdaki adımları takip ederek eserinizi ekitap biçimine sokabilirsiniz.

1. Adım
Öncelikle ekitap yaratabilmeniz için gerekli olan Word için Microsoft Reader Eklentisi'ni (Read in Microsoft Reader add-in for Microsoft Word) bilgisayarınıza çekmeniz gerekir.
" Yukardaki link yardımı ile çıkan ekranda WordRMR.exe yazısına tıklayınız.
" Yükleme penceresinden "Bu programı diske kaydet"i seçiniz.
" WordRMR.exe ismi ile bilgisayarınıza çekiniz.

2. Adım
Word Microsoft Reader Eklentisi'ni Word yazılımınıza eklemek:
Bu işlem için:
" MS Word programının kapalı olduğundan emin olun.
" Az önce bilgisayarınıza çektiğiniz "WordRMR.exe" dosyasını, üstüne çift tıklayarak açın.
" Word Microsoft Reader Eklentisi'nin yerleştirilmesi sırasında bilgisayarınız kendini yeniden başlatmak isteyebilir. Yeniden başladıktan sonra da yerleştirme işlemi devam eder.
" İşlem bittiğinde Word'ü çalıştırın.
" Dosya (File) menüsünde ve Araç Çubuğunda (Toolbar) MSReader'ın ikonu görülecektir.

3. Adım
Word Microsoft Reader Eklentisi ile ekitabınızı yaratmak:
" Yazmış olduğunuz kitap dosyanızı son bir kez kayıt ediniz ve Word'ün araç çubuğundaki MSReader butonuna basınız. Eğer bu işlemi yapmadan önce dosyanızı kayıt (Save) etmediyseniz aşağıdaki uyarı çıkar. Ok seçeneğine tıklayınız. Dosyanız otomatik olarak kaydedilecek ve işleme kalınan yerden devam edilecektir.

" MSReader'ın penceresi açılacaktır. Eğer gerekiyorsa değişiklikleri yazınız.

Title: Kitabınızın adı
Author: Yazarı
File name: .lit uzantılı olarak dosya adı
This Computer bölümünden Belgelerim (My Documents) / My Library seçeneğini lit dosyasının kayıt edileceği yer olarak seçiniz. OK ile onaylayınız.
" İşlemlerden sonra size ekitabınızın kaydedildiği dizini ve işlemin başarı ile sonuçlanıp, sonuçlanmadığını gösterir bir pencere açılacaktır. OK ile onaylayınız.

Ekitabınız okunmaya hazırdır.

WordmR DownLoad

Admin
Admin

http://kopkserver.yetkinforum.com